Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2017

  • Follow us on
  • rss

O festivalu

Festival Letní shakespearovské slavnosti Ostrava se koná od roku 2008. Za svou historii si vybudoval prestiž a oblíbenost největšího divadelního festivalu v regionu se stále vzrůstající návštěvností. Za osm let byla Ostrava svědkem celkem 131 představení, které celkem navštívilo více než 100 000 diváků. Ve více než dvaceti titulech se publiku představili herci velkých jmen, jako Jan Tříska, Marián Labuda, Martin Huba, Zuzana Norisová, Jerzy Stuhr, Bolek Polívka, Simona Stašová, Oldřich Vízner, Sabina Laurinová, Ladislav Mrkvička, Tatiana Vilhelmová, Roman Zach, Jiří Langmajer, David Prachař, Vanda Hybnerová, Jiří Sedláček, Jan Fišar, Petr Črvrtníček a další.

 

O organizátorovi festivalu

Společnost PaS de Theatre vznikla v Ostravě v roce 2007. Je svým cílem produkční společností převážně zaměřenou na rozvoj místního uměleckého prostředí, propagaci mladých talentovaných umělců a organizování kulturních projektů a událostí. Jedna z hlavních aktivit společnosti je organizování festivalu Shakespearovské slavnosti, který se poprvé uskutečnil v roce 2008. Od té doby jsme zorganizovali mnoho dalších akcí a projektů, které se kromě dramatické tvorby zaměřovaly také na jiné formy umění a tradice regionu.

 

Jako společnost také produkujeme vlastní tvorbu, např. (1) v roce 2008 inscenaci W. Shakespeara – Komedie omylů, (2) v roce 2010 inscenaci Romeo a Julie, (3) v roce 2012 inscenaci Marná lásky snaha, (4) v roce 2014 inscenaci Jak se vám líbí a další vlastní produkce jako programy pro děti apod.

 

Od roku 2010 je společnost PaS de Theatre členem mezinárodní sítě evropských shakespearovských festivalů, jejíž ředitelství je v Gdaňsku (PL) a které v současné době sdružuje členy ze osmi států EU (Polsko, Anglie, Německo, Španělsko, Rumunsko, Maďarsko, Srbsko, Itálie).

 

Scroll to Top