Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2019

  • Follow us on
  • rss
12.7.2019 18:11

Slavnosti se už připravují! V pondělí začínáme premiérou Zkrocení zlé ženy

21 představení, 6 titulů a 3 premiéry uvidí letos diváci na Slezskostravském hradě. Nové nastudování komedie Zkrocení zlé ženy odstartuje tento pátek již dvanáctý ročník oblíbeného divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti Ostrava.

 

Zkrocení zlé ženy je návratem ke klasice

Ostravské nastudování této populární Shakespearovy komedie tentokrát v překladu Jiřího Joska se vrací k původnímu stylu uvedení této hry. Před diváky tedy předstupuje opilý žebrák, pro kterého příběh hraje herecká společnost a ten střídavě příběh komentuje a usíná. Diváci v hledišti tak uvidí, čeho všeho jsou herci schopni, když musí bojovat o divácký zájem, a jak obratně se dokáží přizpůsobit diváckému vkusu.

V nové inscenaci se pod vedením režiséra Vojtěcha Štěpánka představí řada známých herců nejen z ostravských divadel. Roli vzpurné Katky ztvární Kristína Leichtová, její sestru Bianku pak herečka Národního divadla moravskoslezského Isabela Firlová. Jako Petruccio se nám představí herec Komorní scény Aréna Josef Kaluža. V dalších rolích uvidíte Jana Fišara, Vladislava Georgieva, Reného Šmotka, Vladimíra Poláka, Alberta Čubu, Kateřinu Vajnarovou, Ondřeje Bretta, Robina Ferra a další.

 

Dají se ještě koupit vstupenky?

Stále je ještě možnost zakoupit vstupenky na tituly Večer tříkrálový aneb cokoli chcete, Othello, Dobrý konec všechno spraví nebo Komedie omylů přes sekci program. Pokud stále toužíte navštívit nyní vyprodané tituly, existuje ještě možnost nákupu přístavkových vstupenek, které se vždy řeší v den představení na Facebookové stránce festivalu zde.

 

Praktické informace

Pro pravidelné návštěvníky festivalu asi není co dodávat, ale určitě bychom připomněli některá pravidla.

  1. Oblékejte se pohodlně a teple. I přes to, že máme cca 600 dek, které jsou k zapůjčení, ne na všechny se dostane a noci bývají i po parných dnech chladné.
  2. Při představení jsou zakázány deštníky. U nás dostanete zdarma pláštěnku, kterou prosíme vraťe v případě, že ji nebudete muset použít.
  3. Parkování je u hradu nebo na Černé louce, přičemž v prvních dnech festivalu u hradu nebudete moci auto nechat, protože zde je camp návštěvníků Colours of Ostrava. Stále však doporučujeme spíše zaparkovat na výstavišti a dojít přes lávku pěšky.
  4. V minulém roce nebylo možné použít tramvaj k dopravě, protože nestavěla u hradu. Letos jsme ve spolupráci s DPO zajistili, že tramvajové spojení bude až do půnoci, takže není problém použít hromadnou dopravu.

Jak se chovat při nepřízni počasí a kdy máte nárok na vracení vstupeného je popsáno v sekci Praktické informace zde.

Moc se na Vás těšíme!

Tým LSS Ostrava

Scroll to Top