Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2020

  • Follow us on
  • rss
7.6.2017 15:21

Druhá vlna vstupenek jde do prodeje ve čtvrtek 6.8. od 9:00 hodin

Začíná předprodej druhé vlny vstupenek na festival Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě.

I přes to, že předprodej vstupenek začal na začátku května a některá představení jsou již vyprodaná, diváci mají stále možnost si na festival vstupenky koupit. Příležitost k tomu bude od čtvrtka 8.6, kdy organizátoři uvolní všechna zbylá sedadla do prodeje. Nabídka bude letos opravdu široká – k mání jsou všechny tituly, včetně obnovené premiéry divácky oblíbené Komedie Omylů.

Diváci se letos mohou těšit na jubilejní desáté Letní shakespearovské slavnosti, v jejichž rámci bude na Slezskoostravském hradě k vidění loňská premiéra inscenace Hamlet, v režii Janky Ryšánek Schmiedtové. V titulní roli této asi nejslavnější Shakespearovi tragédie se opět představí Tomáš Savka, dále Miroslav Etzler, Jan Fišar anebo Pavla Gajdošíková.

Svou derniéru si na Slavnostech odbude jedna z nejhranějších komedií – Jak se vám líbí. Uvidíte v ní oblíbené ostravské herce (Vladimíra Poláka, Petru Lorencovou, Ondřeje Bretta a další) či herce, kteří ostravskou divadelní scénou prošli a rádi se sem vracejí (Marek Holý, Andrea Mohylová, Michal Kavalčík a další).

Letošní Letní shakespearovské slavnosti budou jedinečné i návštěvou dvou zahraničních hostů. Ti do Ostravy zavítají díky spolupráci se slavným londýnským divadlem Globe a Gdaňským shakespearovským festivalem. Z Číny k nám, s inscenací Titus Andronicus 2.0, zavítá soubor TANG SHU-WING THEATER STUDIO. Toto představení se hraje již od roku 2009 a pravidelně vyprodává scény nejen ve své domovině, ale i na prestižních divadelních festivalech po celé Evropě. Druhým zahraničním hostem bude divadelní skupina KALYANI KALAMANDALAM s hrou Macbeth Mirror. Obě tato představení budou k vidění pouze v Ostravě, Gdaňsku a v Londýně. Hrána budou v původním jazyce a opatřena českými titulky.

Na programu Slavností je celkem osm her Williama Shakespeara. Krom výše zmíněných her se můžete těšit také na: Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový aneb cokoli chcete a Poctu Shakespearovi s vynikajícím Janem Tříškou.

Desátý ročník Letních shakespearovských slavností Ostrava pořádá společnost PaS de Theatre s.r.o. Generálním partnerem Letních shakespearovských slavností v Ostravě je tradičně skupina PPF, hlavním partnerem je společnost ArcelorMittal Ostrava. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

Scroll to Top