Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2020

  • Follow us on
  • rss
14.3.2016 15:43

Oslavte 400 let od Shakespearova znovuzrození!

Dne 23. dubna 2016 vzpomene kulturní svět 400. výročí úmrtí jedné z největších osobností světové literatury a divadla: dramatika, básníka, herce i divadelního podnikatele Williama Shakespeara. Zemřel ve svých 52 letech téměř na den přesně od svého narození a v jeho místě – v anglickém Stratfordu nad Avonou. Celoročním projektem SHAKESPEARE OSTRAVA 2016 se ostravská kulturní scéna připojuje ke světovým oslavám jeho nepřehlédnutelného přínosu kultuře a celé společnosti.

Ostravská divadla letos uvádějí Shakespearovo dílo v rámci svých dramaturgií, knihovny pořádají besedy, herci scénická čtení, filharmonie koncerty, muzea výstavy a mnohé další instituce akce na počest výročí úmrtí nejznámějšího rukavičkářova syna. K oslavám se připojují také školy, spolky i jednotlivci. Projekt je otevřenou platformou spolupráce pro každého, kdo připraví libovolný program inspirovaný tvorbou W. Shakespeara. V průběhu roku 2016 tak můžeme Shakespeara v Ostravě potkávat skutečně na každém rohu.

Celá myšlenka SO2016 vznikla z iniciativy Národního divadla moravskoslezského, Letních shakespearovských slavností Ostrava a Kulturního centra Cooltour Ostrava. Záštitu a finanční podporu projektu poskytlo statutární město Ostrava.

Více o ostravském roce včetně programu akcí s Willamem Shakespearem se dočtete na stránkách projektu www.shakespeare2016.cz.

Scroll to Top