Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2020

  • Follow us on
  • rss
20.8.2015 16:13

Osmý ročník festivalu navštívil rekordní počet diváků

Vážení diváci, velice vám děkujeme za podporu festivalu. Letos jsme zaznamenali návštěvnický rekord a jak jistě víte, bez vašeho přispění bychom nic takového nedokázali.
Osmý ročník festivalu proběhl v mimořádně horkém počasí. Z osmnácti odehraných představení nepropršelo jediné, pouze jeden večer Romeo a Julie byl poznamenán mírným letním deštíkem. Nicméně diváci odměnili herce potleskem v stoje. Šest odehraných titulů – Romeo a Julie, Mnoho povyku pro nic, Jak se vám líbí, Sen noci svatojánské, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy – bavilo diváky po 18 večerů.
Festival je dlouhodobě známý svou popularitou, což se odráží na nedostatku vstupenek, ale letošní rok byl opravdu výjimečný – byl vyprodán úplně. Hercům na Slezskoostravském hradě aplaudovalo 15 970 diváků – což je zatím nejvíce od založení festivalu v Ostravě.
Pro mnoho návštěvníků je letošní smutnou zprávou snad jen to, že velmi populární inscenace Zkrocení zlé ženy, v hlavních rolí s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem, si na závěr festivalu odbylo svou derniéru.

Scroll to Top