• Follow us on
  • rss
Premiéra: 2008 
ZOBRAZIT PROGRAM ZOBRAZIT GALERII KOUPIT VSTUPENKY

Komedie omylů, William Shakespeare

Komedie

Titul Komedie omylů v produkci agentury PaS de Theatre s.r.o. a překladu Martina Hilského je prvním divadelním projektem, kde hrají herci vybráni napříč všemi ostravskými divadly. V hlavní roli nás osloví pan Jiří Sedláček, známý také z pořadu české televize „Zahrada je Hra“, Petr Sýkora, Vladimír Polák, které vídáte na jevištích NDM a Marek Holý z divadla Na Fidlovačce (z Prahy), ovšem tímto navazuje na své první profesionální angažmá v Ostravě.

V dalších rolích Tereza Dočkalová, Alena Sasínová-Polarczyk (Komorní scéna Aréna ) Pavlína Fišarová-Kafková (NDM), Dále Tereza Vilišová (Divadlo Petra Bezruče) Ivo Marták (Divadlo loutek). Také obsazení v dalších rolích středních a menších byly svěřeny velkým osobnostem ostravské Thálie Jan Fišar, Vladimír Čapka, Tomáš Jirman (NDM) a výčet z obsazení pomyslně uzavírají René Šmotek (KSA) a Libor Olma člen operety NDM. Toto měl k dispozici režisér Peter Gábor, jež je spojen jako hostující režisér s Ostravou, divácky veleúspěšnými incenacemi (Balada pro Banditu, Šakalí léta, Cabaret).

Premiéra Komedie omylů byla zároveň prvním představením festivalu Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě 2008.

OBSAZENÍ

 

Martin Hilský
Peter Gábor
Marek Pivovar
Marta Roszkopfová
Petr Filák
Michaela Šárská

Marek Holý
Petr Sýkora
Vladimír Polák
Jiří Sedláček
Pavlína Kafková
Tereza Dočkalová
Alena Sasínová
Tereza Vilišová
Tomáš Jirman
Vladimír Čapka
Jan Fišar
Ivo Marták
René Šmotek
Libor Olma
Zbigniew Kalina
Hana Prymusová
Markéta Pospíšilová, Naděžda Mužíková
Michal Baran, Jaroslav Nitka

Překlad
Režie
Dramaturgie
Kostýmy a scéna
Hudba
Inspice

Antifolus Efeský
Antifolus Syrakuský
Dromio Efeský
Dromio Syrakuský
Adriana
Luciana
Abatyše
Kurtizána
Angelo
Vévoda
Egeon
Baltazar
Skřipec
Strážník
Kupec
Manča
Kurtizány
Strážní