Shakespeare na Slezskoostravském hradě již po šestnácté

tisková zpráva, 31. března 2023

Opět po roce je zde další - již 16. - ročník oblíbeného divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2023. Diváci budou mít možnost vidět celkem šest titulů, včetně jedné nové a jedné obnovené premiéry. Celkem uvedeme 20 představení a je na co se těšit. Předprodej vstupenek v síti Ticketmaster začíná v úterý 4. dubna v 10:00, sezónu pak v červenci zahájí premiéra komedie Jak se vám líbí.

Jak se vám líbí Jak se vám líbí?

Premiérová inscenace, tentokráte komedie Jak se vám líbí v režii Jakuba Nvoty, má tradičně vynikající obsazení, a tak se diváci mohou těšit na Lucii Štěpánkovou, Vaška Matějovského, Romana Zacha, Markétu Děrgelovou, Míru Noska, Pavlu Tomicovou, Tominu Jeřábka, Jakuba Žáčka a další. „Když mi Libor Gross zavolal a nabídl mi roli Rosalindy, neváhala jsem ani chvilku. Požádala jsem sice o pár dnů na rozmyšlenou s tím, že musím pečlivě zvážit všechny své závazky, ale to jsem trochu mlžila. Rozhodnutá jsem byla okamžitě. Moc mě nabídka potěšila. Mám tu hru ráda, kolegové jsou skvěle vybraní, moc už se na zkoušení, a především na hraní, těším,“ říká s úsměvem Lucie Štěpánková, představitelka hlavní ženské role, která už si na Slavnostech zahrála Bianku ve Zkrocení zlé ženy. Jak se nová komedie bude líbit, to mohou diváci posoudit v Ostravě celkem třikrát.

A to není jediná letošní novinka. Svou ostravskou obnovenou premiéru bude mít slovenská komedie Dvaja páni z Verony, se kterou se v minulosti ostravští diváci setkali. Nyní přichází její obnovená premiéra doplněná o akrobatické výstupy a humorné stand-upy. Mezi slovenskými hereckými osobnostmi se objeví i známí čeští herci jako například Tomáš Matonoha či Cyril Drozda. V režijním zpracování Petra Mankoveckého se dále představí Zuzana Norisová, Ľuboš Kostelný, Ondrej Kovaľ, Tomáš Grega a další.

Repríz se dočká také humorná komedie Sen noci svatojánské, Macbeth, magická Bouře a oblíbený titul Zkrocení zlé ženy.

Všude dobře, se Shakespearem na hradě nejlépe

Letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2023 se konají od 16. července do 13. srpna na Slezskoostravském hradě v Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl léto! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespearova.cz nebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz.

Partneři Letních shakespearovských slavností 2023

Generální partner:  skupina PPF

Hlavní partneři: statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, společnost Liberty Ostrava

Hlavní mediální partneři: PRÁVO, FREKVENCE 1, NOVA

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: